Projekcja filmu „Wyszyński – Zemsta Czy Przebaczenie”

W sobotę 16.10.2021r w ramach kontynuacji XXI Dnia Papieskiego w Gminnym Ośrodku Kulturyw Kleszczowie odbyła się projekcja filmu w reżyserii Tadeusza Syki pt.: „Wyszyński – Zemsta Czy Przebaczenie”. Nasi widzowie mieli możliwość zobaczyć nieznaną szerszej publiczności historię o losach księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego, który w obliczu wojny dokonywał trudnych wyborów odpowiadając sobie na pytanie „Jak

w Kleszczowie odbyła się projekcja filmu w reżyserii Tadeusza Syki pt.: „Wyszyński – Zemsta Czy Przebaczenie”. Nasi widzowie mieli możliwość zobaczyć nieznaną szerszej publiczności historię o losach księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego, który w obliczu wojny dokonywał trudnych wyborów odpowiadając sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?” oraz matki Elżbiety Róży Czackiej wspierającej ks. Wyszyńskiego w  trudnych momentach jego życia. Akcja rozgrywa się w tle płonącej Warszawy.
W rolę księdza Stefana Wyszyńskiego wcielił się Ksawery Szlenkier, matkę Czacką zagrała Małgorzata Kożuchowksa. Na ekranie można było dostrzec takie postacie jak: Ida Nowakowska, Agnieszka Kawiorska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Jan Marczewski, Wojciech Sukiennik, Dominik Chmielewski.