Wielkanocne inspiracje: JAJKA OMBRE

Wielkanocne inspiracje: JAJKA OMBRE

Jajka akrylowe wykonane w technice ombre z ręcznie malowanymi motywami kwiatowymi, przyozdabiane szklanymi kryształkami oraz samodzielnie wykonanym chwostem.Materiały potrzebne do wykonania jajka:– forma akrylowa składana  (tu: jajko 10 cm),– farba akrylowa (kolory: biały, różowy i szary),– cieniutki pędzelek,– gąbeczka,– biała włóczka,– szklane kryształki,– duży koralik akrylowy, Sposób do wykonania:Krok 1:Rozdzielamy formę akrylową na 2 części.

Jajka akrylowe wykonane w technice ombre z ręcznie malowanymi motywami kwiatowymi, przyozdabiane szklanymi kryształkami oraz samodzielnie wykonanym chwostem.
Materiały potrzebne do wykonania jajka:
– forma akrylowa składana  (tu: jajko 10 cm),
– farba akrylowa (kolory: biały, różowy i szary),
– cieniutki pędzelek,
– gąbeczka,
– biała włóczka,
– szklane kryształki,
– duży koralik akrylowy,

Sposób do wykonania:
Krok 1:
Rozdzielamy formę akrylową na 2 części. Każdą z nich od wewnętrznej strony malujemy kolejno farbami – zaczynając od dołu białą, następnie białą zmieszaną z różową i odrobiną szarości, a na koniec kolorem różowym z dodatkiem szarego. Cieniujemy za pomocą gąbki, dzięki czemu uzyskujemy płynne przejścia między kolorami.
Krok 2:
Przygotowanie chwosta: Włóczkę kilkukrotnie nawijamy np. na kawałek tektury, a następnie rozcinamy z jednej strony. Na środku przewiązujemy ją kawałkiem włóczki o długości co najmniej 30 cm, który posłuży również jako zawieszka całego jajka. Trzymając włóczkę w miejscu związania składamy ją na pół i przewiązujemy dodatkową nitką, a następnie barwimy, tak jak zostało to pokazane w materiale. Na nitkę, którą związaliśmy chwosta nawijamy duży akrylowy koralik.
Krok 3:
Nitkę (włóczki), na której zamocowany jest chwost oraz koralik umieszczamy pomiędzy dwiema połówkami jajka i zamykamy je. Miejsce łączenia połówek za pomocą kleju na gorąco oklejamy szklanymi kryształkami – dodatkowe zdobienia. Na zakończenie przy pomocy cienkiego pędzelka i białej farby akrylowej wykonujemy motywy kwiatowe.

Renata Pawlicka
Instruktor GOK Kleszczów

Skip to content