Wiosenne inspiracje: Bocian

Wiosenne inspiracje: Bocian

Bocian z papieru Wiosna – pora roku, która najczęściej kojarzy nam się z ptakami, a konkretnie z przylatującymi do naszego kraju bocianami. Tym razem stworzymy bociany z papieru, które mogą nam posłużyć jako wiosenna dekoracja do naszego domu. Dzisiejsze warsztaty poprowadzi Instruktor Karolina Pacak. Gotowy szablon dostępny do pobrania.  Do wykonania bociana potrzebne będą: – biała, czarna i czerwona kartka A4 bloku technicznego– taśma dwustronna

Bocian z papieru

Wiosna – pora roku, która najczęściej kojarzy nam się z ptakami, a konkretnie z przylatującymi do naszego kraju bocianami. Tym razem stworzymy bociany z papieru, które mogą nam posłużyć jako wiosenna dekoracja do naszego domu. Dzisiejsze warsztaty poprowadzi Instruktor Karolina Pacak.

Gotowy szablon dostępny do pobrania

Do wykonania bociana potrzebne będą: 
– biała, czarna i czerwona kartka A4 bloku technicznego
– taśma dwustronna lub klej
– nożyczki
– wydrukowany szablon
– ołówek
– nóż do tapet
– flamaster
– nitka

Szablon należy wydrukować na kartce z bloku technicznego lub po wydrukowaniu na zwykłej kartce, przekalkować go na techniczną. Kolejny etap polega na wycięciu elementów bociana. Głowa, tułów oraz koło ze skrzydłami pozostają białe. Na czarną kartkę przenosimy wzór z koła białego oraz oczy. Wzór dzioba i nóg przenosimy na czerwoną kartkę. Do tułowia bociana należy przykleić nogi, do głowy – oczy i dziób. Należy pamiętać, że połowa brzucha bociana musi być czarna, więc malujemy flamastrem tę część brzuszka albo doklejamy z obu stron czarne półkola. Oba koła należy naciąć w środku i złożyć je ze sobą płaskimi stronami, tak aby jedne piórka znalazły się u góry, a drugie na dole. Koła po nacięciu mają piórka, które należy zwinąć za pomocą nożyczek. W nacięcie należy wsunąć element głowy i tułowia. By bocianek mógł wirować, przez głowę za pomocą igły przewlekamy białą nitkę.

Życzymy udanej zabawy 🙂

Skip to content