Rozstrzygnięcia konkursów dożynkowych Wolica 2019

W konkursie pn.: ?Wieniec dożynkowy? zostało wykonanych 11 wieńców. W konkursie wzięło udział 9 sołectw naszej gminy (Antoniówka, Czyżów, Kamień, Kleszczów, Łękińsko, Łuszczanowice, Wola Grzymalina Kolonia, Wolica, Żłobnica) oraz jedna rodzina z Łuszczanowic i członkowie Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Łącznie do konkursu zgłosiło się 58 osób.

Firma ?Plastiks sp. z.o.o? z Bytomia z siedzibą w Rogowcu ufundowała dla wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w konkursie pn.: ?Wieniec dożynkowy? oraz starostów 6-częściowe komplety ręczników.

Natomiast 20-stu członków z Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie za wykonany wieniec otrzymało koce ? narzuty na łóżko.

Na konkurs dożynkowy pn: ?Najsmaczniejsze ciasto z warzywami? zapisanych zostało 36 mieszkańców z naszej gminy. Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie dla każdego uczestnika biorącego udział w niniejszym konkursie wręczył białe obrusy.

Na konkurs dożynkowy pn. ?Największe oraz najdziwniejsze warzywo lub owoc? przyjęto 20 zgłoszeń. Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów ufundowała 20 sztuk koszy wiklinowych dla konkursowiczów.

Wyniki konkursów zostały ogłoszone 25 sierpnia 2019 roku, podczas uroczystości dożynkowych w miejscowości Wolica.

W konkursie ?Wieniec dożynkowy? zostały nagrodzone wieńce z 5 Sołectw?:

Sołectwo Wolica otrzymało Nagrodę specjalną Wójta Gminy Kleszczów za wieniec wykonany przez mieszkańców Wolicy (Pani Wiesława Dąbrówka, Pani Agnieszka Hejak, Pani Małgorzata Podawca oraz Pani Renata Szczepocka). Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie wręczył każdej Pani zestaw noży kuchennych Gerlach ze stali nierdzewnej.

Sołectwo Żłobnica otrzymało Nagrodę specjalna Przewodniczącej Rady Gminy Kleszczów za wieniec wykonany przez mieszkańców Żłobnicy (Pani Elżbieta Góra, Pani Jolanta Bęczkowska, Pani Wioletta Kątna oraz Pani Irena Andrzejczak).  Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie zakupił dla Pań patelnie z pokrywą ?Stella? oraz serwety obrusowe.

Następnie Komisja konkursowa w składzie:

? Pan Sławomir Chojnowski – Wójt Gminy Kleszczów
? Pan Michał Michałek  – Z-ca Wójta Gminy Kleszczów
? Pani Katarzyna Biegała  – Przewodnicząca Rady Gminy Kleszczów
? Pani Joanna Guc– Kierownik Referatu Zdrowia, Oświaty, Kultury i Promocji
? Pani Joanna Muskała – Radna Rady Gminy Kleszczów z Wolicy
? Pani Teresa Roczek  – Przewodnicząca Klubu Seniora z Wolicy
? Pani Sławomira Mrozowicz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie
dokonała oceny pozostałych wieńców i przyznała następujące miejsca:

I miejsce Sołectwo Łękińsko (Pani Wanda Pietruszka, Pani Ewa Połczyńska, Pani Renata Telenga, Pani Katarzyna Wojewoda),

II miejsce Sołectwo Wola Grzymalina Kolonia (Pani Anna Kowalczyk, Pani Paula Kowalczyk, Pani Wiesława Frukacz, Pani Malwina Kępa),

III miejsce Sołectwo Łuszczanowice (Pani Wioletta Kuśmierek, Pani Ewelina Fryś, Pani Agnieszka Królik, Pani Ewa Otolińska).

W konkursie za ?Najsmaczniejsze ciasto z warzywami? w/w komisja konkursowa przyznała:
I miejsce dla:
– Pani Julity Gonera z Łuszczanowic,
– Pani Danuty Gronczyńkiej z Kleszczowa,
II miejsce dla:
– Pani Sabiny Kina z Kleszczowa,
– Pani Agnieszki Roczek z Antoniówki,
III miejsce dla:
– Pani Ewy Nowak z Łuszczanowic,
– Pani Karoliny Białek z Kleszczowa,
Wyróżnienia otrzymały:
– Pani Anna Stawiak z Łuszczanowic,
– Pani Karolina Sypniewska z Łuszczanowic,
– Pani Dominika Jeziak z Antoniówki,
– Pani Edyta Muskała z Wolicy.

W konkursie za ?Największe, najdziwniejsze warzywo lub owoc? komisja konkursowa przydzieliła:
I miejsce dla Pani Anny Stawiak z Łuszczanowic,
II miejsce dla Pani Elżbiety Kuśmierek z Kleszczowa,
III miejsce dla Pana Tadeusza Rośkowskiego z Antoniówki
Wyróżnienia otrzymały:
– Pani Karolina Białek z Kleszczowa,
– Pani Krystyna Woźniak z Kleszczowa.

Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie poza prezentami wręczanymi za udział w konkursach dożynkowych nagrodził także osoby, które zdobyły I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.

Za I miejsce we wszystkich konkursach zwycięzcy otrzymali eleganckie białe zestawy do przypraw.

Za zdobycie II miejsca w konkursach dożynkowych uczestnicy zostali nagrodzeni kompletami ściereczek.

Nagrody za zajęcie III miejsca w konkursach ufundowała firma GKE-BROKER. Uczestnicy otrzymali komplety pucharków do lodów.

Za zdobycie wyróżnienia w konkursach na: ?Najsmaczniejsze ciasto z warzywami? oraz ?Największe, najdziwniejsze warzywo lub owoc? uczestnikom wręczono serwety obrusowe.

FOTORELACJA Z KONKURSÓW DOŻYNKOWYCH