FotorelacjaWyjazdy / Wycieczki

Wycieczka dla emerytów i rencistów z Gminy Kleszczów – fotorelacja.

W dniach 26-28.09.2023r. odbyła się wycieczka dla emerytów i rencistów z terenu Gminy Kleszczów – „Radom, Starachowice i okolice”, podczas której 43 uczestników wycieczki poznało historię Starachowic i pobliskich miejscowości.

W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Drugiego dnia nasi seniorzy poznali historię Zamku Biskupów Krakowskich w Iłży oraz nowe gatunki roślin w Arboretum w nadleśnictwie Marcule. Relaksującym akcentem był przejazd koleją wąskotorową przez miejscowe lasy i okolice. Ostatni dzień wycieczki osoby biorące udział w wyjeździe spędziły w Ćmielowie – poznały historię powstawania i ozdabiania porcelany w Żywym Muzeum Porcelany, gdzie mieli również możliwość zakupienia pamiątek, a następnie podziwiali nowo oddane do użytku rzeźby na Rynku. Ostatnim elementem wycieczki była wizyta w „Krówkarence”, czyli w miejscu powstawania ręcznie robionych Krówek Opatowskich. Piękna pogoda sprzyjała pozytywnym nastrojom uczestników.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wycieczki: